Güncel

Günün Şarkısı: Wild Beasts – Alpha Female

Wild Beasts, fazla dobra sözler yazıyoruz çünkü her ne kadar adımınızı Fransız resim akımı Fauvism'den alsak da o kadar romantik değiliz diyorlar.

Wild Beast - Salon IKSV

Lise yıllarında kurdukları grupla müziğe başlayan ikili Hayden Thorpe ve Ben Little, Wild Beast ile profesyonel müzik piyasasına adım atıyorlar ve Mercury Müzik Ödülleri’ne aday olacak kadar tanınıyorlar! Başarılı bir İngiliz grubunun kıstaslarından olan bu prestijli ödülü kazanamıyorlar belki ama elektronik altyapıyla, dinamik rock vokalini birleştirdikleri tarzlarıyla toplam 5 stüdyo albümü yapmış.

Şarkı sözlerini dikkatli dinlediğinizde oldukça seksi ifadeler kullandıklarını fark edeceksiniz. Bu konuda takıntılı olduklarını da bir röportajlarında itiraf etmişler. Bazı zamanlar fazla dobra sözler yazıyoruz çünkü her ne kadar adımınızı Fransız resim akımı Fauvism’den alsak da o kadar romantik değiliz diyorlar.

Ama bu müzik yolculuğunda ayrı düşmüş olacaklar ki, geçtiğimiz yıl twitter’dan Wild Beast’in dağılacağını duyurdular. Son turnelerinde Salon IKSV’ye de uğrayacak bu alternatif grubu yıldızı kaymadan yakalayın.

 

Wild Beasts - Alpha Female (Official Video)