Sanat

Kemerburgaz Kent Ormanı’nda Kültür ve Sanat: YBY Woods Etkinlikleri

YBY Woods, mavi gökyüzünün altında açık havada kültür, sanat ve eğlence dolu etkinlikleri bizlerle buluşturmaya devam ediyor!

Şehrin gürültüsüne ve kaosuna kısa bir mola. Bu sonbaharda YBY Woods etkinlikleri kapsamında Kemerburgaz Kent Ormanı’nda buluşuyoruz. İşte detaylar!

YBY Woods etkinliklerine geçmeden önce…

Sonbahar aylarında İstanbul’un karmaşasından kaçmak isteyenlerin buluşma noktası Kemerburgaz Kent Ormanı’nı daha yakından inceleyelim.

Kemerburgaz Kent Ormanı, İstanbul’un Göktürk semtinde bulunan yaklaşık 5.500.000 metrekarelik doğal yaşam alanı. İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde yer alan bu yeşil cennet, şehir merkezine kısa bir mesafede yer alıyor. Adımınızı attığınız anda sizi şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaştırmayı başaran Kent Ormanı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından koruma altına alınmış durumda. Çevre dostu projelerle zenginleştirilen ormanda, farklı ekosistemlere sahip birçok farklı ağaç ve bitki türü de bulunuyor. Ormanın içindeki yürüyüş yolları ve patikalar ise doğanın içinde kaybolmanız için bir şans.

Kemerburgaz Kent Ormanı, sadece doğa yürüyüşleri için değil, aynı zamanda birçok farklı aktivite için de mükemmel bir mekan. Ormanın en büyüleyici özelliklerinden biri ise büyük bir göle ev sahipliği yapması. Kent Ormanı, İstanbul’da  huzuru arayan herkes için kaçırılmaması gereken bir yer!

YBY Woods nedir?

Yılmaz Ulusoy Holding’in şehir ve doğa yaşamını birleştirmeyi hedefleyen projesi YBY Woods Yaşam ve Etkinlik Alanı, 2021 yılından bu yana Kemerburgaz Kent Ormanı’nda yer alıyor.

Ormanının içerisindeki 20 dönümlük alanda çeşitli kültür ve sanat etkinlikleri düzenleyen YBY, doğanın insan üzerindeki pozitif etkisine odaklanıyor. Dayandığı bu felsefeyle birçok festival ve konser düzenleyen YBY Woods, İstanbul şehir hayatını da renklendiriyor aslında. Mottosu ‘’Boş zaman değil, hoş zaman.’’ olan YBY’de etkinlikler, tamamen katılımcılara göre şekillenen, özgür bir mantalitenin ürünü. Şehirden uzaklaşmaya ve doğanın kollarında yeni sanat kolları keşfetmeye hazırsanız yaklaşan YBY Woods etkinliklerini birlikte inceleyelim.

Sinemadan Konserlere: YBY Woods Etkinlikleri

29 Ekim’e kadar devam eden geniş bir takvime sahip olan YBY Woods’ta sinemadan konserlere, söyleşilerden festivallere kadar birçok etkinlik düzenliyor. Ekim ayını Doğal Yaşam Festival’i ile karşılayan YBY’nin genel takvimi ise şu şekilde:

 • 4 Ekim: Harry Potter ve Sırlar Odası – Ormanda Sinema
 • 6 Ekim: Melek Mosso
 • 7 Ekim: Serdar Ortaç
 • 8 Ekim: Fatma Turgut
 • 10 Ekim: Yüzüklerin Efendisi İki Kule – Ormanda Sinema
 • 11 Ekim: Selen Beytin ile Ormanda Jazz 
 • 12 Ekim: Harry Potter ve Azkaban Tutsağı
 • 14 Ekim: Madrigal
 • 19 Ekim: Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü – Ormanda Sinema
 •  27 Ekim: Dolu Kadehi Ters Tut
 • 28-29 Ekim: 10. YBY Çocuk Festivali

Yılmaz Ulusoy Holding ile ormana sanat getiren YBY Woods etkinlikleri bu sonbaharda sizlere eşlik edecek. Burnunuzda orman kokusu, kulaklarınızda müzik sesiyle İstanbul’a kısa bir ara vermeye ne dersiniz? Adres Kemerburgaz Kent Ormanı. Doğanın davetini kabul etmek için biletlerinizi şimdiden alın.