MÜZİK

Arabesk Kraliçesi Yıldız Tilbe, Türkiye Turnesinde!

Arabesk ve fantezi müziğin kraliçesi Yıldız Tilbe şehir şehir dolaşıyor!

Türkiye turnesi kapsamında birçok şehri ziyaret edecek olan Yıldız Tilbe, konserlerinde Türk müziğine kattığı unutulmaz parçaları seslendirecek.

Gelin, Yıldız Tilbe’yi daha yakından tanıyalım!

Yıldız Tilbe’nin Zirveye Yükselişi: Arabeskte #1 Numara 

Sahne hayatına 1990 yılında bir kulüpte başlayan Yıldız Tilbe, müzikteki asıl yükselişini Sezen Aksu sayesinde yaptı. Yıldız Tilbe’nin şöhretini duyup onu canlı dinlemeye gelen Aksu, sanatçının sesinden öylesine etkilendi ki Tilbe’ye vokalistlik teklif etti. Bu teklifin ardından birlikte İstanbul’a gelen ikili, beraber sahne almaya başladı. Uzun bir süre boyunca Sezen Aksu için vokallik yapan, konserlerinde ve albümlerinde yer alan Yıldız Tilbe, daha sonrasında İstanbul’un ünlü gece kulüplerinde sahne almaya başladı. Bu sırada Cem Özer‘in Laf Lafı Açıyor isimli programından teklif alan Tilbe, asıl ününe de böyle kavuştu. Programın ardından sayısız albüm teklifi alan başarılı sanatçı, ilk albümü Delikanlım’ı 1994 yılında yayınladı. Bu albümdeki şarkılar öyle büyük bir hit haline geldi ki Tilbe, fantezi müziğin aranan ismi olarak anılmaya başladı. 

Yıldız Tilbe - Delikanlım (Official Video)

Yıldız Tilbe’nin İkonik Şarkıları 

Delikanlım albümünden sonra arabesk ve fantezi müziğin kraliçesi konumuna gelen Yıldız Tilbe, albüm çalışmalarına hız kesmeden devam etti. Dillere Destan, Aşkperest ve Salla Gitsin Dertlerini isimli stüdyo albümleriyle müziğini kitlelere yaymayı başardı. Sanatçı, 2001 yılında söz ve müzikleri tamamen kendisine ait olan Gülüm isimli albümünü piyasaya sürdü 2002 tarihi ise sanatçının en sevilen şarkılarının yer aldığı Haberi Olsun albümün çıkış yılıydı. Bu albümde Ummadığım Anda, Haberi Olsun ve Aşk Laftan Anlamaz ki gibi hit parçalar yer alıyordu. 

Yıldız Tilbe - Aşk Laftan Anlamaz Ki (Official Video)

2003 yılı ise sanatçının renkli kişiliğini tanıyacağımız bir tarihe işaret ediyordu. Yıldız Tilbe, Mayıs 2003 tarihinde Yürü Anca Gidersin isimli yedinci stüdyo albümünü yayımladı. Albüme ismini veren Yürü Anca Gidersin isimli parçanın dışında Emi, Çabuk Olalım Aşkım ve Çat Kapı gibi parçalar da bu albümde yer alıyordu.

Yıldız Tilbe - Yürü Anca Gidersin (Official Video)

Müziğine hız kesmeden devam eden Tilbe, 2020 yılına kadar toplamda 23 albüm yayımladı. Bu albümler arasından ise Papatya Baharı, Hastayım Sana ve Şivesi Sensin Aşkın gibi ikonik çalışmalar ön plana çıktı. Renkli kişiliğiyle sahnelerde yer almaya devam eden Yıldız Tilbe, 2017-2018 yıllarında O Ses Türkiye programının yedinci sezonunda jüri koltuğunda oturdu.

Ağlamak da Var Gülmek de: Yıldız Tilbe’nin Twitter Yolculuğu

Benzersiz ses rengi ve ikonik şarkılarıyla kalbimize taht kurmayı başaran Yıldız Tilbe, eğlenceli kişiliğiyle de tanınıyor. Sanatçının aktif bir şekilde kullandığı Twitter hesabı, hayranlarını güldürürken sosyal medyanın gündemine de yerleşiyor. İşte Tilbe’nin unutulmazlar arasına girmeyi başarmış birkaç tweeti.

Şarkılarıyla dinleycilerine duygularını sorgulatan başarılı sanatçı, aynı görevi Twitter’da da üstlenmiş gibi görünüyor.

Güçlü şarkı sözleriyle ben buradayım diyen Yıldız Tilbe’nin özgüveni Twitter’ın da dilinde.

Yıldız Tilbe, Türkiye’nin en başarılı söz yazarlarından biri olduğunu her tweetiyle kanıtlıyor. :)

Yıldız Tilbe’nin Türkiye Turnesi Durakları 

En İyi Kadın Sanatçı’dan Yılın Albümü’ne, En İyi Beste’den En Çok Satan Albüm’e kadar sayısız ödül kazanan Yıldız Tilbe’nin bugün Türkiye’nin en çok dinlenen sanatçılarından biri olması kesinlikle tesadüf değil. Sanatçının özgün ses rengi, eğlenceli kişiliği ve şarkı yazarlığı becerileri onu bugüne taşıyan anahtarlar aslında.

Yıldız Tilbe, müziğini sevenleriyle buluşturmak için Türkiye turnesine çıkmaya hazırlanıyor. birçok şehrin yer aldığı programda binlerce dinleyici sanatçının unutulmaz sahne performansıyla benzersiz dakikalar yaşayacak. Yıldız Tilbe’nin yaklaşan konser programını aşağıdaki link üzerinden inceleyebilirsiniz.

Yıldız Tilbe, Karadeniz’deki sevenleri ile buluşuyor…

Sesiyle ayrı sahne performansı ile ayrı dikkat çeken Yıldız Tilbe, Karadeniz Turnesi’nde sizlerle buluşuyor…

Samsun, Ordu ve Trabzon’da sahneye çıkacak olan ünlü sanatçı ile Karadeniz’in büyüsüne kapılmaya hazır olun!

Biletler tükenmeden yerlerinizi alın, bizden söylemesi. Şimdiden iyi eğlenceler!