MÜZİK

Söz Müzik Sia!

10 parmağında 10 marifet dedikleri şey meğerse Sia’daymış! Ses desen onda, şarkı sözü sınavı yapsak tam puanla geçer, çektiği kliplerin kalitesi de ortada… Siacığımız tahmin ettiğimizden daha yetenekliymiş. Severek dinlediğimiz pek çok şarkıyı da onun yazdığını öğrenince “Helal olsun be” dedik!

İşte sözlerini Sia’nın yazdığı 5 şarkı!

Rihanna – Diamonds
New York Times’a göre Sia bu şarkıyı sadece 14 şarkıda yazmış!

Rihanna - Diamonds

David Guetta – Titanium
Bu şarkının büyük bir patlama yaşamasının ardından Sia “Şarkının bu şekilde hit olmasına üzüldüm çünkü elektronik dans müziğini seven bir insan değilim. Ama benim kariyerime şarkı sözü yazarı olarak devam etmemi sağladı.” açıklamasını yaptı.

David Guetta - Titanium ft. Sia (Official Video)

Kylie Minogue – Sexercize
Hatırlarsanız Sexercize’ın klibi ilk yayınlandığında kafamızda deli sorular vardı. Şimdi sebebini anladık işte… Meğerse onu da büyük beyin Sia yaratmış!

Kylie Minogue - Sexercize (Official Video)

Pitbull, Jennifer Lopez and Claudia Leitte – We Are One (Ole Ola)
2014 Dünya Kupası başlar başlamaz radarımıza yakalanan bu şarkı da Sia imzalıymış.

We Are One (Ole Ola) [The Official 2014 FIFA World Cup Song] (Olodum Mix)

Celine Dion – Loved Me Back To Life
O kadar popüler şarkılar yazan birinin aynı zamanda bu kadar duygusal bir şarkı yazmasına şaşırdınız mı? Biz de şaşırdık doğrusu!

Céline Dion - Loved Me Back to Life (Official Audio)

Sia’ya hayatta başarılar dilerken kafamıza çeşitli sorular takıldı. Mesela bizim memleketimizde durumlar nasıl acaba? Tüm şarkıları Serdar Ortaç mı yazıyor yoksa bu işin başka şubesi var mı? Bu soruların cevabını ararken tüm oklar kimi gösterdi dersiniz? Tabii ki Fettah Can’ı!

Fettah Can’ın yazdığı 5 unutulmaz şarkıyı merak ediyorsanız sizi şu yazıya alalım!