MÜZİK

Bir Şarkı Sözü Fabrikası Olarak Fettah Can

Fettah Can Türkiye’nin şarkı sözü bankasıymış da haberimiz yokmuş. Arabesk-Pop camiasında Fettah Can sihirli değneğini kime dokundurduysa o kişi şöhret basamaklarını hızla yükselmiş! İşte Fettah Can’ı zengin ettiğini düşündüğümüz o şarkılar…

Hande Yener – Küs
Fettah Can, Hande Yener’in 2002 çıkışlı Sen Yoluna… Ben Yoluma albümüne 11 şarkı birden yazmıştı. Büyük başarı yakalayan ikili şimdiki ilişki durumunu “KÜS” olarak değiştirdi, o ayrı…

Hande Yener - Küs

Levent Yüksel – Bu Aşkın Katili Sensin
Levent Yüksel’in yeniden çıkış yaptığı bu şarkıyı ve klibi hatırlarsınız muhakkak. Siz de dikkat ettiniz mi şarkının nakaratını “Bu aşgın gatili sensin” diye söylüyor Levent Yüksel. =)

LEVENT YÜKSEL BU AŞKIN KATİLİ SENSİN

Gülben Ergen – Yalnızlık
Gülben Ergen’in sakin sakin söylediği bu şarkı bir dönemin tüm radyolarında ve müzik kanallarında adeta “Loop”a alınmıştı. O dönemki tüm yalnızlar bu şarkıyla ağladı bence.

Gülben Ergen - Yalnızlık

Murat Boz – Özledim
Fettah Can imzalı bir hit daha… Pop dinlemiyorum diyenler bile bu şarkının sözlerini baştan sona ezbere biliyor. İlk çıktığı zamanlarda Power Turk TV saatte bir klibi yayınlıyordu.

Murat Boz - Özledim (Official Video)

Işın Karaca – Mandalinalar
Ve tabii ki Mandalinalar! Bu şarkı da Türk pop müziğinin “Farkında olmadan ezberlenen şarkı sözleri” listesinde ilk 3’e girer.

“Yeniden taşınır gibi, yeni bir yere alışır gibi, yeni doğmuş bebek gibi olursun diyorlar”

Işın Karaca - Mandalinalar

Kısacası Fettah Can da bizim “Sia”mız sayılır. Her hitin altında onun imzası var. Bu kadar çok kişiyi ünlü ettikten sonra kendi akustik albümünü çıkarmasaydı da ne yapsaydı yani? Hakkıdır.