MÜZİK

Yalın’ın müzikte 20. yılı: Bir bahar akşamı, Beşiktaş Stadyumu’nda buluşalım!

Türk pop müziğinin efsane ismi, 20. yılını Beşiktaş Stadyumu’nda kutluyor!

2004 yılından bu yana müzik listelerinin zirvesinde yer alan Yalın; Ellerine Sağlık, Zalim, Küçücüğüm, Her Şey Sensin ve Ki Sen gibi hitlerin sahibi.

Kariyerine sayısız ödül, hit parça ve milyonlarca dinleyici sığdıran Yalın, tüm birikimiyle hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Devasa stadyum konserine birlikte hazırlanmaya ne dersiniz? O hâlde Yalın’ı daha yakından tanıyalım!

Yalın ile Türk pop müziğinin merdivenleri

Mart 1980’de İstanbul’da dünyaya gelen Hüseyin Yalın, henüz küçük bir çocukken pilot olma hayalleri kuruyordu. Babasının, gitarıyla onun için seslendirdiği Gipsy Kings ve Enrico Macias parçaları ise müziğe ilk giriş bileti oldu.

Saint Michel Fransız Lisesi’nde eğitim aldığı yıllarda kendi bestelerini yapmaya başlayan Yalın, Yurdaer Doğulu ve Doğan Canku Müzik Okulları’nda müzik dersleri aldı. Daha sonra üniversitede ekonomi eğitimi almaya başlayan Yalın, bu dönemde besteleri üzerinde çalışmaya devam etti ve ilk albümü için de çalışmalara başladı.

İlk albüm: Ellerine Sağlık

İlk albümü için Kargo grubunun gitaristi Selim Öztürk’le çalışan Yalın, söz ve müzikleri tamamen kendisine ait alan Ellerine Sağlık albümünü 2004’te piyasaya sürdü.

Çıkış parçası olan Zalim’le birlikte büyük ilgi gören albüm, ilk haftasında 200 binin üzerinde kopya sattı. Universal Music etiketiyle yayımlanan albüm, henüz 4 ay olmuşken 500 bin barajını aşmayı da başardı.

Yalın - Zalim (Official Video)

Her geçen gün yeni rekorlara imza atan albüm, Yalın’a sayısız ödül kazandırdı ve yurtdışı listelerine girmesini sağladı. Şarkıları farklı dillere çevrildi ve dünyaca ünlü yıldızlarla düet yapma şansı yakaladı.

Böylece ‘’Son 10 Yılın En İyi Albümleri’’ listesine girmeyi başaran Ellerine Sağlık, Türk pop müziğinin mihenk taşlarından biri oldu!

Yalın’ın giderek yükselen diskografisi

Oldukça çalışkan bir müzisyen olan Yalın, 2006 yılında Bir Bakmışsın ismini verdiği ikinci stüdyo albümünü yayımladı.

İçerisinde Küçücüğüm, Keşke ve Bir Bakmışsın gibi büyük hitler barından albüm, 2006 yılının en çok satan albümlerinden biri olarak Altın Plak almaya hak kazandı.

Yalın - Küçücüğüm (Official Video)

2007’de Her Şey Sensin, 2009’da Ben Bugün, 2012’de Anlat Güzel mi Oralar ve Sen En Güzelsin, 2016’da ise Bayıla Bayıla isimli albümlerini dinleyenleri ile buluşturdu.

Albümlerde yer alan Cumhuriyet, Ah Be Kardeşim, Ki Sen, Kasma ve Olmasa da Olur parçaları ise haftalarca zirvedeki yerini koruyarak bugünlere kadar gelmeyi başardı.

Yalın - Cumhuriyet (Official Video)

Yalın, 20. yılı için Beşiktaş Stadyumu’nda!

20 yıllık kariyerine onlarca hit parça ve altın plak sığdıran Yalın, büyük bir kutlama için dev stadyum konserinde hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor…

Türk pop müziğinin prensi, 20. yılına özel sürprizlerle seyirci karşısında olacak.BWO Entertainment ve Dolmabahçe AŞ iş birliği ile gerçekleşecek olan bu özel konserde, Yalın’ın unutulmaz parçalarını onunla birlikte söyleyeceksiniz.

Bu özel konser için 31 Mayıs Cuma akşamı Beşiktaş Stadyumu’nda buluşalım!

Unutmadan, biletler hızla tükeniyor.