MÜZİK

Sahne Hazır: İş Sanat 24. Sezon Etkinlikleri

İş Sanat etkinlikleri 24. sezonuyla yeniden sanat tutkunlarının karşısına çıkıyor!

İş Bankası’nın katkılarıyla düzenlenen İş Sanat etkinlikleri, her yıl İş Kuleleri salonunda sanatseverlerle buluşuyor. Müzikten tiyatroya, sinemadan görsel sanatlara kadar sanatın birçok kolunu sahneye çıkaran İş Sanat, 24. sezonunda da birbirinden özel sanatçıları ağırlıyor. Sanatla dolu bir sezon geçirmeye hazır mısınız? İşte İş Sanat etkinlik takvimine dair tüm detaylar…

7 Kasım: Cécile McLorin Salvant

İş Sanat etkinliklerinde 24. sezonun açılışını dünyaca ünlü caz müzisyeni Cécile McLorin Salvant yapacak. The Window, Dreams and Daggers ve For One To Love albümleriyle üç defa En İyi Caz Albümü dalında Grammy alan Salvant, caz dünyasının gördüğü en başarılı sanatçılardan biri. 7 Kasım’da gerçekleşecek olan etkinlikte Salvant’a Sullivan Fortner, Yasushi Nakamura ve Savannah Harris gibi başarılı müzisyenler de eşlik edecek.

15 Kasım: Dost Meclisi

Dostlar meclisi toplanıyor! İş Sanat etkinlikleri kapsamında bir araya gelen Coşkun Karademir, Buray ve Ceylan Ertem, Dost Meclisi isimli projeyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Türk halk müziğinin usta isimlerini bir araya getiren İş Sanat, 15 Kasım akşamı türkü severlerin kalbini fethedecek.

20 Kasım: Parlayan Yıldızlar

İş Sanat, Parlayan Yıldızlar projesiyle sanat dünyasının yükselen isimlerini sahnesine davet ediyor. Henüz kariyerlerinin başında olan genç sanatçılara sahnesinde yer veren İş Sanat, 100’den fazla müzisyenin katıldığı seçmelerden performans sergileyecek isimleri belirledi. 24. sezonun ilk konukları ise Beste Destina Üstün ve Furkan Cicim. Trompet ve kemanın büyüleyici ezgileri arasında kaybolmaya hazır olun!

27 Kasım: Kuvayi Milliye

İş Sanat etkinliklerinin merakla beklenen köşelerinden biri de edebiyat. Nazım Hikmet’in ölümsüz eseri Kuvayi Milliye, şiir dinletisi ile dinleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yazarın cezaevindeyken kaleme aldığı Kuvayi Milliye, Kurtuluş Savaşı’na katılan köylüleri, işçileri ve emekçileri konu alıyor. Tarihsel ve toplumsal olaylara değinen eser, halkın bir yansıması adeta.

7 Aralık: Kubat – Ege Türküleri

Türk halk müziğinin usta isimlerinden Kubat, İş Sanat etkinlikleri kapmasında sahnede olacak. Ege yöresinin sevilen türkülerini seslendirecek olan Kubat’a ise sahnede Canan Çal eşlik edecek. 7 Aralık akşamı İş Kuleleri salonunda halkın ezgileri yankılanacak.

15 Aralık: Concerto Köln – Giuliano Carmignola

Dünyaca ünlü müzik topluluğu Concerto Köln, klasik müziğin önde gelen isimlerinden Giuliano Carmignola ile İş Sanat sahnesinde bir araya geliyor. 2004 yılında La nozze di Figaro ile Grammy ödülünü kucaklayan Concerto Köln, Grammy ödüllü Giuliano Carmignola ile harikalar yaratacak. İş Sanat etkinliklerinde 24. sezon, klasik müziğin büyüsüyle başlayacak.

16 Ocak: Kronos Quartet – Five Decades

‘’Müziğin Dahi Dörtlüsü’’ olarak adlandırılan Kronos Quartet, İş Sanat sahnesinde! Bini aşkın müzik çalışmalarıyla klasik müzikten geleneksel ezgilere kadar birçok türü repertuvarlarına ekleyen müzik dörtlüsü, Five Decades isimli projeleriyle 50. yılını kutluyor. Kemanda David Harrington, viyolada John Sherba ve Hank Dutt ve çelloda Paul Wiancko. Yeni yılın ilk günlerinde Kronos Quartet ile sanatın kalbine dokunun.

5 Mart: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası

Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Rengin Gökmen’in şefliğinde İş Sanat sahnesinde olacak. Piyano performansıyla dinleyici karşısına çıkacak olan Rüya Taner ise solist kimliğiyle de konuklara dokunacak. Klasik dönem eserlerinden oluşan bir repertuvarla müziğin büyülü ezgilerini hissedebileceğiniz senfoni orkestrası performansı, şimdiden sezonun en merakla beklenen etkinliklerinden biri.

Dolu dolu bir etkinlik takvimiyle sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanan İş Sanat, 24. sezonunda da İş Kuleleri Salonu’nu renklendirecek. #sahnehazır peki ya siz?