MÜZİK

Fırtınam, Felaketim, Hasretim: Levent Yüksel 30. Yıl Senfonik Konserleri

Müzik kariyerinde 30. yılını deviren ünlü sanatçı Levent Yüksel'i mercek altına alıyoruz!

Müziğin büyülü dünyasına gönül veren Levent Yüksel, Türk müziğinin usta isimlerinden biri.

Yüksel’in benzersiz melodileri ve ruha dokunan sözleri, 30. Yıl Senfonik Konserleri ile yeniden sahneye taşınıyor. Senfoniye dair tüm detaylara geçmeden önce sanatçının hayatına ve müzik kariyerine daha yakından bakalım.

Biliyorsunuz ki vazgeçilir gibi değil bu medcezirler

Levent Yüksel müziğe nasıl başladı?

Temmuz 1964’de Antalya’da dünyaya gelen Levent Yüksel’in müziğe olan tutkusu genç yaşlarda başladı. Gelecekteki büyük başarılarının habercisi olan bu tutku, Yüksel’i Türk müziğinin usta isimlerinden biri hâline getirecekti. Kariyer basamaklarını tırmanmadan önce İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitim alan sanatçı, burada müziğe olan sevgisini pekiştirerek yeteneklerini geliştirdi.

Kontrbas bölümünden mezun olan Yüksel, henüz öğrenciyken gitarist olarak pek çok sanatçıya eşlik etti. Sertab Erener, Sezen Aksu, Fatih Erkoç ve daha niceleri. Böylece profesyonel müzik hayatına hızlı bir giriş yapan Levent Yüksel, ilk albümü Med Cezir’i ise 1993 yılında yayımladı. İlk albümüyle zirveye yerleşmeyi başaran Yüksel, yerini kimselere bırakmaya niyetli değildi.

Yüksel’in Kariyer Basamakları

‘’Tut, bırakma peşini hayatın ateşini gel.’’

Levent Yüksel, sanata olan bağlılığıyla kısa sürede Türk pop müziğinin önemli figürlerinden biri hâline geldi. 1990’ların ortalarında müzik sahnesine adım atan sanatçı, kısa sürede dinleyicilerini etkilemeyi başardı. Müziğindeki tutku ve yoğun duygular ise onu benzersiz kılan unsurlardan biriydi. Rock, pop ve Türk sanat müziği ezgilerini ustaca harmanlayarak müziğin sınırlarını zorlayan sanatçı, ilk albümüyle birçok hite imza attı: Med Cezir, Tuana, Yeter ki Onursuz Olmasın Aşk, Dedikodu.

Levent Yüksel - Tuana (1993)

Yüksel, ikinci stüdyo albümü ‘’Levent Yüksel’in 2. CD’si’’ni ise 1996’da dinleyici karşısına çıkardı. Albümde yer alan Zalim parçasıyla listeleri kasıp kavuran sanatçı, bugün hâlâ dinlenen zamansız bir parçaya imza attı.

‘’Seyret perişan hâlimi, bende akşam olmakta.

Dostlar seyrelmiş, beyhude lafla vakit dolmakta.’’

Levent Yüksel - Zalim (Official Video)

1998’de Adı Menekşe, 2000’de Aşkla, 2004’te Uslanmadım ve 2006’da Kadın Şarkıları isimli albümler yayımlayan Levent Yüksel’in 2000’lerin sonuna kadar Türk pop müziğini domine ettiği tartışmasız bir gerçek. Bi Daha, Sultanım, Bu Aşkın Katili Sensin, Unutama Beni, Beni Benimle Bırak, Deli Kızım Uyan ve Uslanmadım gibi parçalar ise bunun kanıtı.

Sanatçının 2017 yılında sevenleriyle buluşturduğu Ya Sonra isimli parça ise 15 milyondan fazla dinlenme elde ederek Türk popunda Levent Yüksel etkisinin hâlâ devam ettiğini kanıtlıyor adeta.

‘’Gidiyorum ben, sen hoşça kal

Bugünlerin yarınları var.’’

Levent Yüksel - Ya Sonra

Levent Yüksel 30. Yıl Senfonik Konserleri

Türk müziğinde iz bırakan bir sanatçı Levent Yüksel. Zengin müzik tarzıyla dinleyicilerini etkileyen Yüksel, unutulmaz şarkıları ve sesiyle hala milyonlarca insanın kalbinde özel bir yere sahip.

Yüksel’in ilk albümü Med Cezir’in üzerinden tam 30 yıl geçti. Başarılı sanatçı, kariyerinin 30. yılını kutlamak için harika bir organizasyona hazırlanıyor. Levent Yüksel 30. Yıl Senfonik Konserleri kapsamında hayranlarının karşısına çıkacak olan Yüksel, Türk popuna damga vurmuş şarkılarını senfonik orkestra eşliğinde seslendirecek.

1993 yılından beri müziğiyle hayatımıza dokunan Levent Yüksel, çıkarmış olduğu tüm albümlerinden özenle seçilmiş ve dillere pelesenk olmuş en sevilen şarkılarını sahnelerde sizlerle buluşturmaya devam ediyor… Birçok şehirde konser veren sanatçının konser takvimini incelemeyi unutmayın!

‘’İçimde sonbahar, çevremde sonbahar…’’ diyor Levent Yüksel. Bu kez Levent Yüksel’in sonbaharına davetlisiniz. Son yapraklar da dökülmeden önce biletlerinizi almayı unutmayın!