MÜZİK

Günün Şarkısı: Years & Years – Sanctify

Yeni nesil kliplere bir tane daha eklendi.

Years & Years herkesi dans ettirmeye ant içmiş. Her şarkılarında mutlaka hafızaya yer eden bir dans ritmi oluyor. İki gün önce yeni albümlerinden yepyeni bir şarkı yayınladılar. Sanctify, hem klibiyle hem de şarkı sözleriyle tamamen dans ve eğlenceye adanmış gibi. Klip bizi Androidlerin dünyasına götürüyor. Biraz tuhaf ama son derece eğlenceli kareler var. Hatta Black Mirror bölümlerini andıran bir klip olmuş diyebiliriz. Tıpkı Justin Timberlake’in son dönemlerde çektiği klipler gibi.

Müzik artık yeni teknolojilerle evriliyor, evrimleşiyor. Haliyle bu durum kliplere de yansıyor. Muhtemelen önümüzdeki dönemlerin kliplerinde geleceğe dair tüm teorileri göreceğiz. Sinema gibi bu sektör de bilim kurguya dayalı bir hale gelecek.

Sanctify’ın sözlerini yazan ve Years & Years’ın beyni diyebileceğimiz Olly Alexander bu şarkı özelinde demiş ki “2000’li yılların pop müziğinden ilham aldım. Çünkü Britney Spears, Timbaland gibi o dönemin isimlerini dinlemeyi çok seviyordum.” Gerçekten şarkıyı dinlediğinizde 2000’li yılların pop melodileri içinize dolacak.

Olly Alexander - Sanctify (Official Video)